Bıçakçılarda bayram hareketliliği başladı

-

Kurban Bayramına kısa bir süre kala Osmaniye'deki bıçakçılarda hareketlilikler arttı.

Bıçakçılarda bayram hareketliliği başladı
Kurban Bayramına kısa bir süre kala Osmaniye'deki bıçakçılarda hareketlilikler arttı.
Osmaniye'de faaliyet gösteren bıçakçı esnafı yaklaşan Kurban Bayramı öncesi talepleri karşılamaya çalışıyor.
Bıçak sektöründe çalışan personel açığı olduğunu belirten bıçakçı esnafı, bayram öncesi geçici olarak çalışacak işçi alarak hazırlıklarına devam ediyor.
Kardeşleri ile 27 yıldır bu işi yürüttüklerini ifade eden Süleyman Umuş, Kurban Bayramı'na kadar yaklaşık 40 bin bıçak satışı yapmayı hedeflediklerini belirtti.
Umuş, Anadolu'nun birçok kentine bıçak üretip sattıklarını söyleyerek, Özellikle İç Anadolu ve Akdeniz bölgesine bıçak üretip satıyoruz. Bıçakçılık mesleğini ustam sayesinde öğrendim. 27 yıldır bıçak yapıyorum. Kurban bayramı dolayısıyla işlerimiz yoğunlaştı. Bir haftadan beri işleri yetiştirmekte güçlük çekiyoruz. Bu nedenle personel sayısını arttırdık ve neredeyse günlük 20 saat çalışıyoruz. Kurbanlık kesiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu kullanılan bıçakların keskin ve kaliteli olmasıdır. İyi ve paslanmaz bıçak kaliteli malzeme kullanılarak elde edilebilir. Tabi iş sadece malzeme değil iyi ustalık gerektiriyor. İşyerimizde de kurban bayramı dolayısıyla 20 çeşit bıçak yer alıyor. İşlerden memnunuz. Halkımızın bıçak taleplerini karşılıyoruz. Bazı vatandaşlar yeni bıçak alıyor, bazıları da evindeki mevcut bıçağı bileterek keskin hale getiriyor" dedi.
Umuş, bıçak alırken fiyattan kaçılmaması gerektiğini söyledi. Umuş,Kurban Bayramında kullanılmak için satılan bıçakların fiyatının 10 -30 lira arasında değişiyor. Bıçak alırken ucuz bıçakların özellikle kurban keserken sıkıntı doğuracaktır. Ucuz olduğu için dikkat edilmeden yapılıyor. Allah göstermesin bir anlık zorlama vs bir durumda ciddi yaralamalı kazalar meydana gelebilir diye konuştu. Kasım KaradağSosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları