Ceviz Yetiştiriciliği Sertifikaları Dağıtıldı

-

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde ceviz yetiştiriciliği kursu sonunda sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Ceviz Yetiştiriciliği Sertifikaları DağıtıldıOsmaniye'nin Düziçi ilçesinde ceviz yetiştiriciliği kursu sonunda sertifika dağıtım töreni düzenlendi.
Düziçi İlçe Kaymakamlık makamından yapılan sertifika programına Kaymakam Mustafa Koç, İlçe Müdürü Fevzi Soner Çerçi, Kurs Öğreticileri Ziraat Mühendisleri Ali Serdar Aslanoğlu, Yusuf Ziya Mart ve kursiyer çiftçiler katıldı.
Düziçi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İŞ-KUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 23 iş günü ve 25 çiftçinin katılımıyla ceviz yetiştiriciliği kursu düzenlendi. Kurs sonunda başarılı bulunan kursiyerlere sertifikaları verildi.
Kaymakam Mustafa K sertifika töreninde kursiyerlerle bir süre sohbet etti. Koç daha sonra yaptığı konuşmada, Düzenlenen kursun gerek çiftçilerimize gerekse ilçemize faydalı olacağına inanıyorum. Alternatif ürün olarak ceviz üzerine açılan kursu başarıyla tamamladınız. Aramızda kadın kursiyerlerimiz de var. Bu durum bizi sevindiriyor çünkü kadınlarımızın da üretime katıldığını görüyoruz. İnşallah her şey gönlünüzce olur dedi.
Kasım KaradağSosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları