Diyabet okulu eğitiminin 7'si tamamlandı

-

Osmaniye Devlet Hastanesi tarafından Diyabet hastalarına genel konularda bilgi verildi.

Diyabet okulu eğitiminin 7'si tamamlandıOsmaniye Devlet Hastanesi tarafından Diyabet hastalarına genel konularda bilgi verildi.
Diabet Okulunda Eğitimler Dahiliye Uzmanı Dr. Adem Kıdık, Diabet Hemşiresi Şule Kaya, Diyetisyen Naciye Deniz ve Fizyoterapist Meltem Islah tarafından veriliyor.
Osmaniye Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada, Diabet Hasta Okulu, Osmaniye Devlet Hastanesi'nin Diabetik hasta ve hasta yakınlarına sunduğu bir sağlık hizmetidir. Bu okulun amacı yaşamında zorluklar ile karşılaşan Diabet hastalarına gündelik sorunlarının çözümünde yardımcı olmak ve hastalıkları ile birlikte daha kolay yaşamalarını sağlamaktır. Nitekim sadece eğitim yoluyla diabet hastalığının birçok komplikasyonunu önlemek mümkündür. Hasta Okulu, benzer problemleri olan hastaların tanışmasını ve dayanışmasını da hedefler. Hastalar arasında kurulacak dostlukları ve paylaşımları desteklemek de Hasta Okulu'nun amaçları arasındadır. Diabet Okulu'nda hastaların gündelik yaşamlarında karşılaştıkları sorunların (yeme, içme, sosyal yaşantı, gezme, iş yaşantısı, özel yaşantı vb.) pratik çözümleri anlatılmaktadır. Eğitimlerimiz ücretsiz olup ,Eğitim esnasında ikramlarımız da olmaktadır. Her eğitim sonunda katılımcılara Diabet Okulu Diploması verilmektedir. Hastalık ile birlikte yaşamanın öğretildiği bu okulda hastalar, alacakları yanıtlar ile daha bilinçli ve kolay yaşayabileceklerdir. Tüm diabetli hasta ve yakınlarını bu eğitimlere katılmalarını bekliyoruz ifadelerine yer verildi. Ümit KahrımanSosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları