Kurban pazarında uyarı broşürü dağıtıldı

-

Kadirli'de vatandaşlara yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde sahte para uyarısı yapıldı.

Kurban pazarında uyarı broşürü dağıtıldıKadirli'de vatandaşlara yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde sahte para uyarısı yapıldı.
Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Bürosu ekipleri (TDP), hayvan pazarında vatandaşlara sahte paraya karşı broşür dağıttı, sahte para ile gerçek paranın ayırt edilme yöntemlerini uygulamalı olarak vatandaşlara gösterdi.
TDP bürosu ekipleri, satıcılara yönelik uyarılarında, dolandırıcıların bayram öncesi özellikle canlı hayvan pazarlarını hedef seçtiğini belirterek, sahte paranın nasıl anlaşılacağını gerçeği ile kıyaslama yaparak vatandaşları uyardıklarını ve broşür verdiklerini söyledi.
Kurban satıcılarına broşürler dağıtan ekipler, paranın sahte olduğunu nasıl anlayabileceklerini detaylı şekilde anlatarak, "Kurban Bayramı öncesi yapacakları alışverişlerde dikkatli olması yönünde uyarılarda bulunuyoruz. Vatandaşlarımızı ve kurban satıcılarını kötü niyetli kişilere karşı uyarıyoruz. Bunun dışında ekiplerimiz yol kontrolleri yapıyor. Vatandaşlarımızın şüphelendikleri kişi ve kişileri 155 hattına bildirmelerini istiyoruz" dediler.
Çevre il ve ilçelerden hayvanlarını satabilmek için Kadirli'ye gelen kurban sahipleri de uygulamadan oldukça memnun kaldı. Satıcılar, "Polisimize teşekkür ediyoruz buralara kadar gelip bizleri bilgilendiriyorlar" dedi.  Haber MerkeziSosyal Medya'da Paylaş
Facebook Yorumları